Holding Bültenleri

Değerli Ortağımız;

Öncelikle selam ve saygılarımızı sunuyoruz.

Sizlerin güven ve görevlendirmesi ile 2012 yılından bu yana Umpaş Holding A.Ş. yönetim kurulu olarak görev yapmaktayız.

Aldığımız sorumluluğun bilincinde olarak; göreve başladığımız günden bu yana ortağı olduğumuz şirketimizin işlerinin mümkün olduğunca düzeltilmesi, verimli hale getirilmesi ve ortaklarımızın beklentilerine cevap verilebilmesi için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Bu çalışmalarımızın ana hedefi Umpaş Holding ve bağlı şirketlerinin verimli, karlı ve ortaklarına yarar sağlayacak doğrultuda yönetilip yönlendirilmesini sağlamak ve ekonomik sıkıntılarla geçmişte yaşanan kayıpları telafi ederek gerektiğinde olması gereken büyümeyi de yakalayarak ortaklarına kazandıracak yatırım haline dönüşmesini temin etmektir.

Bu hedef doğrultusunda, önceki duyurumuzda da bazılarını belirttiğimiz üzere planlanan bir kısım çalışmalar yürütülmüştür. Bunlar;

  • Şirketlerimizin büyük sorun teşkil eden ve ciddi yük getiren resmi kurum ve kuruluşlara olan her türlü borcu tasfiye edilmiş olup, şu anda devlet kuruluşlarına güncel borcumuz bulunmamaktadır.
  • Faal olmayan veya gerekli görülmeyen şirketlerimiz kapatılarak faal şirketlerimizle birleştirilmiştir.
  • Umpaş Alışveriş Merkezleri yeniden yapılandırılmış.
  • Yeni Birlik makine fabrikamızdaki düzenlemelerle önce küçülme sağlanmış ve daha sonra yapılacak işlerle ilgili olarak gerekli görülen yatırımlar da yapılarak iş kapasitemizde artış sağlanmıştır.
  • Umpaş Seramik fabrikamız yeni yatırımı ile ürün gamındaki eksiklikleri gidererek kalitesi ve ürün çeşitliliği ile iç ve dış pazarda rekabet eder konumda faaliyetini sürdürmektedir. Bu kapsamda eksiklik olarak gördüğümüz 3.pişirim bordür ve dekor tesisi ile ilgili ekonomik yatırım alternatifleri üzerinde çalışmalar devam etmektedir. Bu konudaki gelişmeler ilerleyen safhalarda sizlerle paylaşılacaktır.
  • Mülkiyeti bize ait bulunan İzmir'deki arsamız, inşaat sektöründeki son gelişmeler ve bölgedeki hareketlenme nedeni ile değer kazanmaktadır. Bu gayrimenkulle ilgili olarak güncel gelişmelerin beklenmesi düşüncesindeyiz.
  • SPK' na kurul kaydına alınmamız ile ilgili müracatımız yapılmış olup, SPK'nun inceleme ve çalışmaları sürmektedir. Bu konuda SPK'daki gelişmeler beklenmektedir.


Saygıdeğer ortaklarımız, birlikte yaşadığımız sıkıntı ve sorunları paylaşmak amacı ile zaman zaman yurt içi ve yurt dışında seyahatler ve toplantılar yaparak sizlerle görüş alışverişinde bulunuyoruz, bulunacağız ve sizleri bilgilendirmeye çalışmaya devam edeceğiz. Bu faaliyetlerimiz bundan sonra da artarak devam edecektir.

Yaptığımız düzenleme ile Umpaş Holding web sitesi yenilenmiş olup, sizlere güncel bilgi ve haberleri www.umpas.com.tr sitemizden ulaştıracağız. Ayrıca tüm ortaklarımız bu siteden öneri ve isteklerini e-mail ile aktarabilecektir.

Aldığımız maddi ve manevi oldukça ağır bu yükü sorumluluğumuzun bilincinde olarak ciddi ve iyi niyetli çalışmalarımızla sizlerden aldığımız güven ve destek ile sürdürdüğümüzün bilinmesini ve ana hedefimizin ortaklarımızın beklentilerine çözüm üretmek olduğunu bir kez daha yineliyoruz.

Olumlu yönde seyreden işlerimizin, hepimize fayda sağlaması dilek ve temennisi ile selam ve saygılarımızı sunuyoruz.

UMPAŞ HOLDİNG A.Ş.
Yönetim Kurulu

Her hakkı saklıdır. @2012 Umpaş Holding A.Ş.